Haberler

09.12.2014

MetLife, ‘Koruyucu Meleğim’ ile Görme Engelli Çocukların Hayatında Fark Yaratıyor

Hayatı Kolaylaştıran Çözümler” sloganıyla birçok projesiyle sektörde fark yaratan MetLife Emeklilik ve Hayat, 2014 yılı başında piyasaya sunduğu “Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası” ile yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında “Koruyucu Meleğim Sigortası” satışından elde ettiği gelirin bir bölümünü, engelli çocuklara yönelik geliştirdiği sosyal sorumluluk projesine aktarıyor. MetLife, İstanbul’daki görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerini yenilerken ve bu okullara toplam 100 adet braille alfabesi ile basılmış ünlü çocuk romanlarını da bağışladı.

3 Aralık 2014 Dünya Engelliler Gününde, Türkan Sabancı Görme Engelli Okulunda düzenlenen tören ile ilk kütüphanenin açılışı yapıldı. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ın katıldığı törende, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven’e teşekkür plaketi verdi.

Törende konuşma yapan MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven, çocuklu ailelere yönelik geliştirilen “Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası” geliri ile görme engelli çocuklara yönelik böyle anlamlı bir proje hayata geçirmekten çok mutlu olduklarını belirtti. Yurtseven; “MetLife olarak, insanlara hayattan daha fazlasını isteme cesaretini sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda Koruyucu Meleğim Sigortası ürünümüzden elde ettiğimiz gelirimizin bir kısmını engelli çocuklar, öğrenciler ve yetişkinlerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırabilmek adına çeşitli projeler gerçekleştirmek için ayırdık. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz ilk proje İstanbul’daki görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerinin yenilenmesi ve buralara braille alfabesi ile basılmış ünlü çocuk romanlarının hediye edilmesi oldu. Projemiz 2015 yılında yeni açılımlar ile devam edecek. Yeni projelerimizi de en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.

Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası Hakkında:

Ebeveynin kaza sonucu vefat etmesi durumunda çocuğun eğitim masraflarını 23 yaşına kadar, belirlenen teminat tutarı dâhilinde ödeyen Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası sadece vefat durumunda değil, ebeveynin kaza sonucu kalıcı sakatlığı durumunda da, çocuğun eğitim masrafları yine teminat tutarı dâhilinde karşılanıyor. Bu şekilde çocuklarımız, eğitim yaşamlarına ara vermeden devam etme şansına sahip oluyor.                  

Diğer yandan; çocuğun kaza sonucu kalıcı sakatlığı söz konusu olursa Koruyucu Meleğim bu kez, belirlenen teminat tutarını sigortalının kanuni vasilerine ödüyor. Sigortalı çocuğun kaza sonucu oluşabilecek tedavi masrafları ise, ana teminatın %10’u oranında sigorta tarafından karşılanıyor.          

MetLife’ın Koruyucu Meleğim sigortası, bir vefat ya da kaza kalıcı sakatlık durumunda sözü edilen teminatları sağlamanın yanı sıra; bu üzücü süreçlerde acil ihtiyaç duyulabilecek psikolojik destek, danışmanlık, tıbbi nakil, fizik tedavi, evde bakım hizmeti gibi pek çok konuda da ailenin yanında yer alıyor. Koruyucu Meleğim’le sigortalanarak, gelecek ile ilgili endişelerini en aza indirmeyi tercih edenler için sadece bu sigortaya özel olan Yaşam Destek Planı asistans hizmeti de sunuluyor.

MetLife Hakkında

1868 yılında kurulmuş olan MetLife Inc. (NYSE: MET), kendisine bağlı ortaklıkları ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla sigorta, yıllık gelir sigortası, çalışan yan hakları programları ile varlık yönetimi alanlarında hizmet veren dünyanın en büyük hayat sigortası şirketlerinden biridir. Yaklaşık 100 milyon müşteriye hizmet veren ve 50’ye yakın ülkede faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundadır. Daha fazla bilgi için www.metlife.com adresini ziyaret ediniz. 

« Haberlere geri dön