Haberler

12.05.2015

Fundación Mapfre (Mapfre Vakfı)'nin Devrilme Simülatörü ve Çarpma Koltuğu Gençlerle Buluşuyor

 

FUNDACION MAPFRE (MAPFRE VAKFI) son iki senedir Türkiye’de gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, emniyet kemerinin faydalarının deneyimlenerek anlaşılmasının sağlanması ve davranış değişikliği yaratılmasını amaçlamak amacıyla gençlerle buluşuyor.

Devrilme simülatörü kapsamında, özel olarak üretilen simülatör araç ile katılımcılar hiçbir riske girmeden kaza anında bir aracın devrilmesinin oluşturacağı fiziksel ve psikolojik etkileri deneme fırsatı bulmuştur. Etkinlik sonrası yapılan anketlerde, katılımcıların bu deneyimden çok fayda sağladıkları tespit edilmiştir.

Fundación Mapfre, gençleri hedefleyerek “Devrilme Similatörü”ne ilave olarak, yine emniyet kemerinin önemini yaşatarak gösteren “Çarpma Koltuğu” ve alkollü iken nasıl bir görüşe sahip olduğunu hissettiren “Alkol Gözlüğü” uygulamalarını Okan Üniversitesi ve Ekşi Fest içinde uyguluyor.

“Yol Güvenliği Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında,gençleri emniyet kemerinin önemiyle ilgili bilinçlendirmek ve duyarlılık yaratmak amaçlı kurulacak Devrilme Simülatörü, Çarpma Koltuğu ve Alkol Gözlüğü uygulaması 12 - 14 Mayıs tarihleri arasında Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü'nde, 23 - 24 Mayıs tarihlerinde Carrefour İçerenköy AVM'de ve 30 Mayıs'ta Ekşi Fest'te olacak.

 

 

« Haberlere geri dön