Haberler

02.11.2015

MAPFRE VAKFI ve MAPFRE SİGORTA Emniyet Kemerinin Önemini Yaşatarak Anlatmaya Devam Ediyor

MAPFRE VAKFI ve MAPFRE SİGORTA

Emniyet Kemerinin Önemini Yaşatarak Anlatmaya Devam Ediyor

MAPFRE VAKFI (FUNDACION MAPFRE) emniyet kemerinin faydalarının deneyimlenerek anlaşılmasının sağlanması ve davranış değişikliği yaratılması amacıyla Türkiye’de gerçekleştirdiği “Devrilme Simülatörü” sosyal sorumluluk projesi ile binlerce öğrenciye ulaşıyor.

MAPFRE SİGORTA, içinde bulunduğu toplumun sorun ve ihtiyaçlarından yola çıkarak MAPFRE Vakfı liderliğinde Türkiye’de pek çok sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Vakfın odaklandığı alanlardan biri olan “trafik güvenliği” kapsamında 2012 yılından beri gerçekleştirilen projelerle on binlerce kişiye ulaşılarak bilinçlendirme ve bilgilendirme sağlanıyor.

Ülkemizde trafikte meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en önemli sebeplerinin başında emniyet kemerinin takılmaması olduğundan yola çıkan MAPFRE Vakfı, emniyet kemerinin öneminin yaşanarak öğrenilmesi amacıyla 2 yıl önce Türkiye’de başlattığı Devrilme Simülatörü etkinliğine bu sene de farklı hedef kitlelere ulaşacak şekilde genişleterek devam ediyor. Toplumda emniyet kemeri kullanımı ile ilgili duyarlılık yaratılmasını hedefleyen bu uygulama ile katılımcılara emniyet kemerinin önemi uygulamalı olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz yıl genel kamuoyuna açık olarak çeşitli alışveriş merkezlerinde gerçekleştirilen proje, bu sene ağırlıklı olarak gençleri hedefliyor. Mayıs ayında Carrefour AVM, Okan Üniversitesi ve Eksi Fest’te gerçekleştirilen etkinlik, Ekim ve Kasım aylarında Bilgi, Okan, Yıldız Teknik ve Sabancı Üniversiteleri’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında, otomobilin devrilmesi durumunda emniyet kemerinin takılı olmasının ne derece hayati olduğunu deneterek yaşatmak amacıyla özel olarak tasarlanan devrilme simülatörü kullanılarak, uzman eğitmenler tarafından katılımcılara emniyet kemerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgi veriliyor. Etkinlikte ayrıca emniyet kemerinin önemi konulu broşürler ve hediye olarak reflektörlü yelekler dağıtılıyor.

Program

20 Ekim 2015              :Okan Üniversitesi

26 - 27 Ekim 2015       :Bilgi Üniversitesi

9 – 10 Kasım 2015      :Yıldız Teknik üniversitesi

16 - 17 Kasım 2015     :Sabancı Üniversitesi

MAPFRE Vakfı (FUNDACIÓN MAPFRE) HAKKINDA

1975 yılında kamu menfaatine katkıda bulunmak amacıyla MAPFRE A.Ş. tarafından kurulmuş olan MAPFRE VAKFI, kar amacı gütmeyen bir vakıftır. Vakfın faaliyetleri, beş ayrı Alan altında  (Sosyal Aksiyon, Sigorta Bilimleri, Kültürel Faaliyetler, Sağlık Teşvik ve Yol Güvenliği ve Kazaları Önleme) yürütülmekte olup, bu kurumlar aracılığıyla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri desteklenmekte ve geliştirilmektedir.

MAPFRE Vakfı, MAPFRE SİGORTA işbirliğiyle Türkiye’de çok sayıda sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir. MAPFRE GENEL SİGORTA tarafından ülke ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen ve Vakfı’n onayı ile çalışmalarına başlanan projelerde, MAPFRE SİGORTA, Vakıf’ın uzman ekibi aracılığıyla dünya çapında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgi, deneyim ve geliştirdiği materyallerden faydalanmakta, bunları Türkçe'ye tercüme ve adapte ederek ülke genelinde dağıtımını sağlamaktadır. 

« Haberlere geri dön