Haberler

14.05.2018

3 Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'na Başvurular Başladı

Kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaçlayan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası bu yıl Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 7-8-9 Eylül 2018  tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ile iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini  geliştiren bir platform oluşturarak kurumların insan kaynakları ve iç iletişim çalışmalarına da katkı sağlaması amaçlanıyor. Geride bıraktığımız iki sene boyunca AÇEV, Arçelik, Borusan Otomotiv, Eker, Fiba Faktoring, Ford Otosan, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Innova, Ravago, Sahibinden.com ve Türk Telekom gibi Türkiye'nin önemli kurumlarından kadın sporcuların yarıştığı kupa ile 13 kadın yelken takımı ile yaklaşık 150 kadın yelkenciye ulaşıldı. Bu sayının yüzde 80’ini yeni eğitim alan kadın yelkenciler oluşturmakta. Katılan kurumların yüzde 60‘ı ilk kez bu alana yönelip takım oluşturdu ve alanında en iyi yelken eğitim kurumlarından eğitim aldı. Ayrıca Kupa gelirlerinin bir bölümü ile her yıl kadın çalışmaları yürüten bir sivil toplum örgütü destekleniyor. 
 
3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası hakkında detaylı bilgi için www.denizkiziyelkenkupasi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 
« Haberlere geri dön