Deniz Kızı Yelken Kupası

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 5 Eylül 2020  tarihinde düzenlenecek  «5. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası”, kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaçlamaktadır.

Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini  geliştiren bir platform oluşturarak kurumların insan kaynakları ve iç iletişim çalışmalarına da katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Sosyal Sorumluluk

Kadın yelkencilerin yarıştığı bu özel Kupa’nın, kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da bulunmaktadır. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir vakıf desteklenmektedir. 2016-2019 dönemlerinde kadın ve aile konusunda ülkemizin önde gelen vakıflarından Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’e katkı sağlanmıştır. 2018 yılında aynı zamanda Ayşe Arman ile işbirliği yapılarak “İyilik Kolyeleri”ne destek verilmiştir.