Branding

Kadın Varsa İmkansız Yoktur

“Kadın Varsa İmkansız Yoktur”

Türk Tuborg A.Ş. “100% Gönüllüyüz” kapsamında gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun “Yapabilirsin” belgeselinin Türkiye genelindeki gösterimlerini ve belgeselde yer alan öncü kadınlarla yapılacak söyleşileri içeren yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Türk Tuborg A.Ş. için geliştirilen projeyle; Türkiye’nin farklı coğrafyalarında hayallerinin peşinden gitmiş, sadece kendini değil çevresini de değiştirmeyi başarmış 9 ilham veren kadını tanıtan “Yapabilirsin” belgeselinden yola çıkarak yeni kadınlara ilham verilmesi hedefleniyor.

Projenin lansmanı 20 Aralık 2018 tarihinde Kars’ta yapıldı.

“Kadın Varsa İmkansız Yoktur – Yapabilirsin” projesi daha sonra İzmir, Adıyaman, Mersin, Samsun, Bursa ve Gaziantep gibi farklı şehirlerde yapıldı ve toplamda 3000’i aşkın kadınla buluşularak ilham verildi.

“Yapabilirsin” Belgeselinin Kahramanları”

-“Emek vermediğin hiçbir işte tohum tutmaz, filiz yeşermez.” diyerek Kars Kaz Evi’ni kuran ve Kars’taki ilk  kadın girişimci unvanına sahip olan Nuran Özyılmaz.

“Yapamazsın! Sen kadınsın! ” denmesine rağmen Türkiye’nin ilk kadın F16 Pilotu olan Berna Şen.

– Köyünü dünyaya tanıtmak için duvarları kendi sanat anlayışı ile boyayan çiftçi Nuran Erden.

– 9 çocuklu bir ailenin en büyük kızı ve 8 kardeşin okuması için çabalayan abla, kariyerinde başarılı avukat Altın Mimir.

– Büyük engellere rağmen hayata tutunan milli halterci Nazmiye Muslu Muratlı.

– Asıl mesleği doktorluk olup insanların hayatlarını ”Kadın Cinayetlerini Durduracağız“ platformunu kurarak da kurtaran Gülsüm Kav.

– Önce oğlunun daha sonra tüm insanların hayatına yararlı olabilecek şeyler üreten gıda mühendisi Aslı Elif Tanuğur.

– Türkiye’nin doğusunda olanakların en düşük seviyede olduğu bir okulda çocuklara müziği sevdiren ve çocukların minik kalplerine dokunmuş müzik öğretmeni Ece Apaydın.

– Mersin’in Arslanköy’ünden çıkmış, ilkokul mezunu oyun yazarı ve yönetmeni olan Ümmiye Koçak.

Bir Usta Bin Usta
Koruyucu Meleğimle Engelleri Aşıyorum